Dėl Lukiškių tardymo izoliatoriaus – kalėjimo


 

nuo 2019 m. birželio 5 d. ONKTD asociacija ėmėsi priemonių norėdama atkreipti  Ministro Pirmininko, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto bei Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkų, Generalinio prokuroro dėmesį į Teisingumo ministerijos skubotai vykdomą laisvės atėmimo vietų reformą ir sprendimą nuo 2019 m. liepos 1 d. uždaryti buvusį Lukiškių tardymo izoliatorių – kalėjimą.2019 m. birželio 5 d. ONKTD asociacija kreipėsi į Ministrą Pirmininką, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto bei Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkus prašydama atkreipti dėmesį į Teisingumo ministerijos vykdomą pataisos įstaigų reformą ir sprendimą nuo 2019 m. liepos 1 d. uždaryti buvusį Lukiškių tardymo izoliatorių – kalėjimą.

"Manome, kad valstybėje reformos turi būti daromos ne tam, kad pabloginti, o tam, kad pagerinti esamą situaciją, baudžiamojo ir bausmių vykdymo procesų įgyvendinimą. Nematydami kitos galimybės, kreipiamės į Jus prašydami skubiai įvertinti buvusio Lukiškių tardymo izoliatoriaus – kalėjimo uždarymo pasekmes ir imtis reikiamų priemonių, kad nedelsiant būtų atšauktas Teisingumo ministerijos sprendimas nuo 2019 m. liepos 1 d. uždaryti buvusį Lukiškių tardymo izoliatorių – kalėjimą ir panaikintas Kalėjimų departamento direktoriaus 2019 m. gegužės 15 d. įsakymas Nr. V-204 bei sustabdyta Teisingumo ministerijos vykdoma Lietuvos pataisos įstaigų reforma, inicijuojant jos auditą ir tinkamą įgyvendinimą."
 

 2019 m. birželio 27 d. ONKTD asociacija pakartotinai kreipėsi į Ministrą Pirmininką, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto bei Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkus prašydama atkreipti dėmesį į Teisingumo ministerijos vykdomą pataisos įstaigų reformą ir sprendimą nuo 2019 m. liepos 1 d. uždaryti buvusį Lukiškių tardymo izoliatorių – kalėjimą.

"Pakartotinai prašome skubiai imtis reikiamų priemonių, kad būtų atšauktas Teisingumo ministerijos sprendimas nuo 2019 m. liepos 1 d. uždaryti buvusį Lukiškių tardymo izoliatorių – kalėjimą, sudarytos sąlygas šias patalpas eksploatuoti iki 2019 m. gruodžio 31 d. ir panaikintas Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos direktoriaus 2019 m. gegužės 15 d. įsakymas Nr. V-204 bei inicijuoti Teisingumo ministerijos vykdomo Lietuvos pataisos įstaigų reformos auditą ir šios reformos, bei su to susijusių Teisingumo ministerijos teikiamų teisės aktų pakeitimų, antikorupcinį vertinimą."

NORINT SUSIPAŽINTI SU 2019-06-27 RAŠTU SPAUSTI ČIA

2019 m. liepos 3 d. ONKTD asociacijos pirmininkas dalyvavo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdyje "Dėl Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo uždarymo" (parlamentinė kontrolė), kurio metu išsakė 2019 m. birželio 5 d. ir 2019 m. birželio 27 d. raštuose išdėstytą nuomonę.
P. S. Nors posėdis turėjo būti transliuojamas viešai, TM prašymu, jis buvo padarytas uždaru.
 
2019 m. liepos 8 d. ONKTD asociacija kreipėsi į Generalinį prokurorą ir Vilniaus apygardos vyriausiąjį prokurorą prašydama spręsti, ar tikslinga atlikti tyrimą dėl viešojo intereso galimo pažeidimo.

"Manome, kad Teisingumo ministerija, atlikdama laisvės atėmimo vietų modernizavimą, pažeisdama visuomenės saugumo interesus netinkamai vykdė savo pareigas ir nesiėmė veiksmų, kurie iš esmės išspręstų problemas, susidariusias dėl buvusio Lukiškių tardymo izoliatoriaus – kalėjimo skuboto uždarymo, todėl prašome spręsti, ar tikslinga atlikti tyrimą dėl viešojo intereso galimo pažeidimo, Teisingumo ministerijos sprendimo nuo 2019 m. liepos 1 d. uždaryti buvusį Lukiškių tardymo izoliatorių – kalėjimą ir Kalėjimų departamento direktoriaus 2019 m. gegužės 15 d. įsakymo Nr. V-204 panaikinimo bei buvusio Lukiškių tardymo izoliatoriaus – kalėjimo patalpų perdavimo Valstybės įmonei Turto bankas stabdymo, kol bus atliktas toks tyrimas."
 
 
 
 
 


 

PASIDALINTI

Panašūs